Akademik Çalışmalar

 

IJET (International Journal of Engineering Technologies) yayın hayatına başlamıştır.

http://dergipark.ulakbim.gov.tr/ijet

 

16th International Power Electronics and Motion Control Conference and Exposition (PEMC 2014), 21-24 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul Gelişim Üniversitesi’ nin de desteği ile Antalya’ da düzenlenmiştir.

www.pemc2014.org

 

Ø  International  Renewable Energy Research Alliance (IRERA) ve İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından organize edilen Dağıtık Şebekeler-Akıllı Şebekeler-Süper Şebekeler Çalıştayı 22-23 Ocak 2015 tarihleri arasında üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ nde gerçekleştirilmiştir.

http://www.irera.org/ireraw/

 

4th International Conference on Renewable Energy Research and Applications (ICRERA 2015), İstanbul Gelişim Üniversitesi’ nin de desteği ile 22-25 Kasım 2015 tarihleri arasında İtalya’ nın Palermo kentinde gerçekleştirilecektir.

http://www.icrera.org/

 

-  ERASMUS kapsamında yapılan 48 farklı antlaşmanın yanı sıra, Amerika, Kanada, Portekiz, İtalya, İspanya, Romanya, Hollanda, Avrupa Birliği Ortak Araştırma Enstitüsü JRC, Cezayir, Çin, Japonya ve Güney Kore ile akademik işbirliği antlaşmaları yapılmıştır.

 

-  Halen değerlendirme süreci devan eden 3 Avrupa Birliği Projesi mevcuttur. Akıllı şebekeler ve Elektrikli Araçlar konusunda yeni Avrupa Birliği projeleri sunulmak üzere hazırlanmıştır.

 

-  Ağustos 2014’ te Tübitak tarafından düzenlenen Alternatif Araçlar Yarışı için üniversitemiz Otomotiv ve Mekatronik Mühendisliği öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilen Elektrikli Araç Projesi kapsamında, Gelişim-1 isimli elektrikli araç üretilmiştir.