MİMARLIK

Bölüm Başkanı'nın Mesajı

07.05.2018 Pzt 10:06
 
Geleceğin mimarları sevgili öğrenciler,

Pek çok saygın öğretim elemanının ders verdiği, uygulama yaptırdığı ve seçkin alanlara yönlendirdiği Türkçe ve İngilizce olarak iki ayrı program ile meslek adamı yetiştiren Mimarlık Bölümü, zengin ders içerikli Mimarlık Lisans programı ile de ön plana çıkmaktadır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde öğreti sunan  Mimarlık Bölümü, temel dersleri, atölyeyi ön plana alarak Tasarım olgusunu felsefesi ile birlikte, sanatı, ekonomiyi, toplumsal dinamiklerden kentsel bileşenlere kadar farklı bileşenleri bir araya getiren, kapsamında çok boyutlu ve disiplinler arası bileşen  ile hareket etmektedir.

Fakülte bünyesinde yer alan Mühendislik Bölümleri ile daha da zenginleşen ve bu tür bir sentezle ülkemizin içinde yer alan her tür afeti kucaklayan bilgilerin yanı sıra, yapının ayakta kalmasını sağlayan ve ona günümüz gelişmiş teknik donatıları sağlayan bir bütünlük oluşturulmuştur.

Hedefinde;

Kurumsal bir yapı içinde çağdaş, etkin, uluslararası alanda yetkin, estetik değerler ile bezenmiş, donatılmış teknolojiyi takip eden ve kullanabilen, tarihsel çevreye duyarlı, etik değerlere saygılı, araştırıcı hayal gücü yüksek mimarlar yetiştirmek olan Mimarlık Bölümümüzde Türkçe Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans programı bulunmaktadır.

Work-shop çalışmaları, gezi ve atölye çalışmalarının yanı sıra Mimarlık Kulübü faaliyetleri ile saygın meslektaşlarımızın, öğrencilerimize birikimlerini sunduğu söyleşiler ve alanında tarihsel verileri, estetik değerleri, sanatı ve kentsel olguları dile getiren programlar Bölümümüze ayrı bir renk ve zenginlik katmaktadır.

Çift Anadal, Erasmus programlarının da sunulduğu içerik ile donanmış Mimarlık Bölümü’ne kaydını yaptıran öğrencilerimizi eğitim süreci boyunca edinecekleri bilgiler ile yeniliklere açık, evrensel sorunlara ve geleceğe katkıda bulunacak duyarlı mimarlar olmaları dileği ile hoş geldiniz diyor başarılar diliyorum.
 
Prof. Dr. Mehmet Rıfat Hulusi ÇELEBİ
Mimarlık Bölümü Başkanı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01