Dekanın Mesajı

Dekanın Mesajı

Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Gelişim Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi,17/02/2011 tarih ve 6114 Sayılı Kanun’la kurulmuştur. Öncelikli olarak 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında 5 bölüm ile eğitim-öğretim faaliyetine başlayan fakültemizdeki bölüm sayısı, 2015 yılında Elektrik-Elektronik Bölümü’nün, 2019 Mayıs’ında ise Uçak Mühendisliği Bölümü’nün açılmasıyla 7 ye ulaşmıştır. Ayrıca İngilizce İnşaat ve Mimarlık  programları eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Güncel olarak fakültemizde Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri, Mekatronik ve Uçak Mühendisliği bölümleri, İnşaat mühendisliği  ve Mimarlık bölümlerinde ise Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki farklı program aktif olarak eğitim vermektedir. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ndeki eğitim-öğretim ve akademik faaliyetler; alanında uzman, dünyadaki ve ülkemizdeki güncel teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, deneyimli öğretim üyeleri ile yürütülmektedir.

Teorik bilgilerin yanısıra, pratik bilgilerle de donatılan öğrencilerimizi geleceğe hazırlama misyonuna sahip olan fakültemiz, Atatürk ilkelerine bağlı, teknolojik gelişmeleri takip etme ve uygulayabilme becerisine, özgüvene ve etik değere sahip nesiller yetiştirmektedir. Ortak projelerde ekip ruhuyla başarıyla çalışabilecek, analitik düşünebilen, topluma ve çalıştığı kuruma karşı kendini sorumlu hisseden öğrenciler yetiştirmeyi amaçladığımız fakültemizden mezun olan gençlerimizin ülkemizin mühendislik ve mimari gelişimine katkı sağlamaları en büyük gururumuzdur.
 
Fakültemizin mühendislik ve mimarlık bölümlerinde eğitim almak isteyen gençlerimize, yeni fikirler geliştirecekleri, inovasyon içeren projeler üretecekleri, farklı kültürleri tanıyacakları, eğitim ve öğretimle birlikte keyif alacakları ortamlar ve yıllar sunmaktayız. Fakültemizden mezun olduğunuzda bulunduğunuz ortamda farkındalık oluşturacağınıza,  geleceği tam donanımlı olarak karşılayacağınıza inancımız tamdır.

Sevgi ve başarı dileklerimle.

Prof. Dr. Saadettin Aksoy
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan V.
 

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01