Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı'nın Mesajı
Sevgili Öğrenciler;

Bilgi çağı olarak tanımlanan  21. Yüzyılın temelini teknoloji oluşturuyor... Hızla gelişen teknoloji çağın geleceğine, yaşamın dönüşümüne, ekonomiye ve bireysel yaşama şekil veriyor. Bu dönüşümün merkezinde ise bilgisayar ve yazılım teknolojisi ve elbette ki; Yazılım Mühendisliği yer alıyor.

Yazlım Mühendisliği programının temelini, öğrencilerimize yazılım sistemlerinin analizi ve tasarımı konusunda mühendislik bilgi ve becerisi kazandırılması oluşturuyor. Program; öğrencilerimizin yazılımı ve bilgisayar uygulamalarında hızla gelişen teknolojiye kolaylıkla adapte olabilecekleri bilgiyi edinebilecekleri şekilde dizayn edildi. Program aynı zamanda öğrencilerimize teknolojinin gelişimine katkı sağlama ve yeni teknolojiler geliştirebilme kabiliyeti de kazandırıyor.
 
Yazılım Mühendisliği programını tamamlayan mezunlarımız, aldıkları eğitim ve üniversite eğitimi boyunca geliştirdikleri analitik düşünme kabiliyetleri ile ekonominin içinde önemli sektörlerde profesyonel kariyerlerine başlayabiliyor.

Yazılım alanında yazılımsal sistemler geliştiren ya da kullanan tüm endüstriler mezunlarımıza iş imkanı sunuyor. Elektronik, telekomünikasyon, bilişim teknolojileri, savunma, uzay ve havacılık, imalat, otomotiv, robot ve oyun endüstrileri mezunlarımıza iş imkanı sunan sektörler arasından ilk sıralarda yer alıyor.

Veri mühendisliği, verinin güvenliğine yönelik uzmanlık alanları gibi daha pek yeni meslek de yakın gelecekte yazılım mühendisliği mezunlarını bekliyor.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Yazılım Mühendisliği ders programı; öğrencilere yazılım teknolojisinin temel bilgileri ile donatırken gelişen teknolojinin yakından takip edildiği, en yeni teknolojilerin en kısa sürede adapte edildiği bir program olarak öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyor.

Yazılım Mühendisliği bölümümüz, geleceğe yön verecek, geleceğin şekillenmesinde, teknolojinin gelişiminde aktif rol alacak, liderlik edebilecek donanımda ve kabiliyette öğrenciler yetiştiriyor.

Yazılım Mühendisliği
Dr. Öğr. Üyesi Serkan GÖNEN

Bölüm Başkanı