Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi - mmf@gelisim.edu.tr

Bilgisayar Mühendisliği
 IV. Uluslararası Bilişim ve Yazılım Mühendisliği Konferansı


4. Uluslararası Bilişim ve Yazılım Mühendisliği Konferansı'nın (IISEC 2023) 21-22 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara'da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda (BTK) hem çevrim içi hem de kişisel olarak gerçekleştirileceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. İlk yılından bu yana, tüm IISEC konferansları IEEE tarafından desteklenmektedir. Hakemler tarafından onaylanan ve sempozyumda sunulan tüm bildirileri IEEE Xplore kütüphanesinde yayınlanmak üzere göndereceğiz.


 
IISEC, akademi, endüstri ve hükümetteki araştırmacılar ve uzmanlar için bilişim, bilgisayar bilimleri, bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği alanlarındaki fikirleri ve son gelişmeleri paylaşmak için bir platform sağlar. 3. başarılı etkinliğin ardından 4. IISEC konferansı bilgisayar bilimi, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, yapay zeka, makine öğrenimi, robotik vb. ile ilgili çeşitli konu ve teknolojilerle ilgili bilgileri tanıtmaya ve yaymaya devam edecek. çalıştaylar, öğreticiler, açılış konuşmaları, panel tartışmaları, posterler ve sözlü sunumlar.
 
Başvurular en az iki Bilimsel Program Kurulu üyesi tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen makaleler, IEEE Xplore'un kapsam ve kalite gereksinimlerini karşılamaya tabi olarak IEEE Xplore'a dahil edilmek üzere gönderilecektir. Bildiriler, IEEE formatı kullanılarak İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Formata uymayan bildiriler içerik uygunluğuna rağmen kabul edilmeyecektir.
 
Türk Bilişim Derneği (TBD), IEEE ve destekleyen kuruluşlar tarafından düzenlenen “4. Uluslararası Bilişim ve Yazılım Mühendisliği Konferansı”na Ankara'da BTK ev sahipliği yapacak.
 
Konferansın ana teması “Bilişim Teknolojilerini Kullanarak Felaketten Kurtarma ve Dayanıklılık Yönetimi”dir. Bununla birlikte, başvuru sahiplerinin orijinal araştırma çalışmalarını bilişim, bilgisayar bilimi ve yazılım mühendisliğinin tüm alanlarında sunmaları teşvik edilir.