Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi


  Yeni Chrome 0 Gün Hatası Aktif Saldırılar Altında - Tarayıcınızı En Kısa Sürede Güncelleyin!

Dikkat okuyucular, Windows, Mac veya Linux bilgisayarlarınızda Google Chrome tarayıcı kullanıyorsanız, Google'ın bugün (14 Haziran 2021) erken saatlerde yayınladığı en son sürüme hemen güncellemeniz gerekir.
İnternet hizmetleri şirketi,  aktif olarak istismar edildiğini söylediği sıfırıncı gün kusuru da dahil olmak üzere yeni keşfedilen 14 güvenlik sorununu ele almak için tarayıcıda acil bir güncelleme yayınladı.
 
CVE-2021-30551 olarak izlenen güvenlik açığı, V8 açık kaynak ve JavaScript motorundaki bir tür karışıklığı sorunundan kaynaklanmaktadır. Google Project Zero'dan Sergei Glazunov, kusuru keşfetme ve bildirme konusunda itibar kazandı.
 
Google'ın Tehdit Analizi Grubu Direktörü Shane Huntley, arama devinin Chrome ekibinin "CVE-2021-30551 için bir açıktan yararlanmanın doğada var olduğunu" kabul eden kısa bir açıklama yapmasına rağmen, güvenlik açığının CVE-'yi kötüye kullanan aynı aktör tarafından kullanıldığını ima etti. 2021-33742, Windows MSHTML platformunda etkin olarak yararlanılan bir uzaktan kod yürütme kusuru ve Microsoft tarafından 8 Haziran Salı Yaması güncellemesinin bir parçası olarak ele alındı.
 

Haberler

Tüm Haberler