Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi - mmf@gelisim.edu.tr


 Dekanın Mesajı


Necmettin Hoca Dünya sürekli olarak değişime maruz kalırken, mühendislik alanı da bu değişimlerden etkilenmektedir. Yeni teknolojiler ortaya çıktıkça ve endüstriler dönüştükçe, yenilikçi ve yetenekli mühendislere olan talep artmaktadır. Geleceğin mühendislerini 21. yüzyılın zorluklarının üstesinde gelecek şekilde yetiştirmek için, mühendislik eğitiminde hedef Disiplinler Arası Öğrenmeye Yer Vermek, Sosyal Becerilerin Geliştirilmesini Arttırmak, Aktif Öğrenme Stratejilerini Benimsemek, Ömür Boyu Öğrenmeyi Teşvik Etmek ve Mühendislik Eğitimine Erişimi Artırmak temel prensiplerden oluşmalıdır.

Mühendislik eğitiminin geleceği, değişime uyum sağlamak ve inovasyonu teşvik etmek için proaktif bir yaklaşım gerektiriyor. Disiplinler arası öğrenmeyi entegre etmek, sosyal becerilerin geliştirilmesini artırmak, aktif öğrenme stratejilerini benimsemek, ömür boyu öğrenmeyi teşvik etmek ve mühendislik eğitimine erişimi artırmak kaydıyla geleceğin mühendislerinin 21. yüzyılın karmaşık sorunlarıyla başa çıkabilecek donanıma sahip olmasını sağlayabiliriz.

Fakültemizde Endüstri, Mekatronik ve Yazılım Mühendisliği bölümleri Türkçe, Bilgisayar, Elektrik ve Elektronik, İnşaat, Uçak Mühendislikleri ve Mimarlık bölümlerinin ise Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki farklı programlar aktif olarak eğitim vermektedir. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ndeki eğitim-öğretim ve akademik faaliyetler; alanında uzman, dünyadaki ve ülkemizdeki güncel teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, deneyimli öğretim üyeleriyle yürütülmektedir. Akademisyenlerimiz hem öğrencilerimiz hem de ilgili sektörler için birer çekim alanları oluşturmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda İstanbul Gelişim Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bölümlerinde eğitim almak isteyen gençlerimize, yeni fikirler geliştirecekleri, yenilikçi projeler üretecekleri, farklı kültürlerin bir arada bulunduğu  ortamda huzurlu bir eğitim-öğretim ile ortam ve faaliyetler sunmaktayız. Fakültemizden mezun olduğunuzda yaşam boyunca bulunduğunuz ortamlarda farkındalık oluşturacağınıza, gelecekle tam donanımlı olabileceğinize inancımız ve güvenimiz tamdır.
 
Sevgi ve başarı dileklerimle.


Prof. Dr. Necmettin MARAŞLI
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı