Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi


 Dekanın Mesajı


Türkiye’nin önde gelen vakıf ve özel üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Gelişim Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, 17/02/2011 tarih ve 6114 Sayılı Kanun’la kurulmuştur. Öncelikli olarak 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında 5 bölüm ile eğitim-öğretim faaliyetine başlayan fakültemizdeki bölüm sayısı, yeni bölümlerin de açılmasıyla 13’e ulaşmıştır.

Fakültemizde Endüstri, Mekatronik ve Yazılım Mühendisliği bölümleri Türkçe, Bilgisayar, Elektrik ve Elektronik, İnşaat, Uçak Mühendislikleri ve Mimarlık bölümlerinin ise Türkçe-İngilizce olmak üzere iki farklı programlar aktif olarak eğitim vermektedir. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ndeki eğitim-öğretim ve akademik faaliyetler; alanında uzman, dünyadaki ve ülkemizdeki güncel teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, deneyimli öğretim üyeleri ile yürütülmektedir.

Teorik bilgilerin yanısıra, pratik bilgilerle de donatılan öğrencilerimizi geleceğe hazırlama misyonuna sahip olan fakültemiz, Atatürk ilkelerine bağlı, teknolojik gelişmeleri takip etme ve uygulayabilme becerisine, özgüvene ve etik değere sahip nesiller yetiştirmektedir. Ortak projelerde ekip ruhuyla başarıyla çalışabilecek, analitik düşünebilen, topluma ve çalıştığı kuruma karşı kendini sorumlu hisseden öğrenciler yetiştirmeyi amaçladığımız fakültemizden mezun olan gençlerimizin, ülkemizin mühendislik ve mimari gelişimine katkı sağlamaları en büyük gururumuzdur.

Fakültemizin mühendislik ve mimarlık bölümlerinde eğitim almak isteyen gençlerimize, yeni fikirler geliştirecekleri, inovasyon içeren projeler üretecekleri, farklı kültürleri tanıyacakları, eğitim ve öğretimle birlikte keyif alacakları ortamlar ve faaliyetler sunmaktayız. Fakültemizden mezun olduğunuzda bulunduğunuz ortamda farkındalık oluşturacağınıza, gelecekle tam donanımlı olarak buluşacağınıza inancımız ve güvenimiz tamdır.
 
Sevgi ve başarı dileklerimle.
 
Prof. Dr. Necmettin Maraşlı
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı